© Copyright 2020 by bragaPM

O.L.D. Design - Biuro projektowe Patrycja Stary | Muchówka 258, 32-722 Nowy Wiśnicz | woj. małopolskie | NIP: 868-19-54-637 | Regon: 384953722
E-mail: old.design@interia.pl | Tel: +48 692 129 662

ETAPY WSPÓŁPRACY
WARIANTY PROJEKTOWE

 

 1. Określenie potrzeb i warunków współpracy – podczas spotkania osobistego bądź on-line przeprowadzamy rozmowę z klientem w celu poznania jego potrzeb, gustu i oczekiwań. Przedstawiamy etapy i warunki wspólnej współpracy i podpisujemy umowę z zawartymi ustaleniami spotkania.
 2. Wypełnienie ankiety – Inwestor otrzymuje ankietę w formie internetowej, która zawiera niezbędne pytania potrzebne nam do opracowania idealnego projektu. To dzięki niej wiemy, gdzie możemy pozwolić sobie na nasze decyzje wnętrzarskie, a w którym miejscu musimy ściśle trzymać się określonych przez Inwestora kwestii.
 3. Inwentaryzacja – projekt wykonany jest idealnie tylko wtedy, gdy projektant wykona dokładny pomiar mieszkania, budynku. Często projekt budowlany różni się od rzeczywistego stanu inwestycji, dlatego koniecznym jest wykonanie rzutu pomieszczeń, aby wyeliminować ewentualne późniejsze błędy projektowe.
 4. Wykonanie projektu funkcjonalnego – w momencie kiedy już wiemy czego oczekuje Inwestor oraz jak wygląda inwestycja następuje jeden z najważniejszych etapów. Wykonujemy 2-3 propozycje układu funkcjonalnego w formie rysunku technicznego, które ukazują położenie w poszczególnych pomieszczeniach jego elementy. Najważniejszą kwestią takiego projektu jest jego praktyczność, a nie wygląd. Z funkcjonalności pomieszczenia Inwestor korzystać będzie przez kilkanaście lat, dlatego Jego zadowolenie jest kluczową sprawą. Wygląd, wystrój zawsze można zmienić, ponieważ nie wiąże się to z dużymi zmianami, a także nakładem finansowym. Inaczej wygląda kwestia zmiany funkcjonalności pomieszczenia, gdyż wiąże się to już z ponownym remontem.
 5. Wybranie stylu projektu- Inwestor przesyła swoje inspiracje w formie zdjęć, które pomogą nam wybrać kierunek stylu w jaki musimy się kierować.
 6. Moodboard- na podstawie inspiracji Klienta biuro przygotowuje 2-3 wersje moodboard-ów, które są kompozycją zdjęć proponowanego wyposażenia wnętrz dostępnego obecnie na rynku.
 7. Wizualizacja 3D- po ostatecznym wyborze przez Inwestora projektu funkcjonalnego oraz moodboardu wykonujemy 2-3 ujęcia dla każdego pomieszczenia w formie 3D w wysokiej rozdzielczości. W ramach umowy możliwa jest jedna całkowita zmiana wizualizacji danego pomieszczenia. Drobne zmiany są nieodpłatne oraz nieograniczone.
 8. Dokumentacja techniczna- gdy wizualizacje są już zaakceptowane wykonujemy następujące dokumentacje:
  1. Rysunki techniczne instalacji elektrycznej
  2. Rysunki ułożenia paneli podłogowych, bądź płytek podłogowych oraz ściennych dla wykonawcy
  3. Kosztorys inwestorski uwzględniający dokładną nazwę, ilość, cenę i przykładowe miejsce zakupów wyposażenia użytego w projekcie
 9. Nadzór autorski – nadzorujemy wykonawców projektu w celu odpowiedniego wykonania przez nich projektu wnętrza. Wizyty na budowie odbywają się 2-3 razy przy każdym wykonywanym etapie projektu.

KONCEPCYJNY

 

Opcja przydatna do zmian deweloperskich bądź prywatnych zmian podczas remontu.

 

2-3 PROPOZYCJE UKŁADU FUNKCJONALNEGO W FORMIE RYSUNKU 2D

Na podstawie rzutów uzyskanych od Inwestora bądź przeprowadzonej przez nas inwentaryzacji.

 

OSTATECZNA WERSJA UKŁADU FUNKCJONALNEGO Z WYMIARAMI MEBLI

Po uwzględnieniu uwag Inwestora, otrzymuje On finalną wersję układu funkcjonalnego, która zawierać może połączone rozwiązania z poszczególnych propozycji układu funkcjonalnego. Rysunek techniczny jest zwymiarowany, z uwzględnieniem podstawowych wymiarów mebli.

 

 

WIZUALNY

 

2-3 PROPOZYCJE UKŁADU FUNKCJONALNEGO W FORMIE RYSUNKU 2D

Na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji inwestycji.

 

2-3 WERSJE MOOODBOARDU

Na podstawie uzyskanych od Inwestora zdjęć inspiracji.

 

WIZUALIZACJA 3D

2-3 ujęcia każdego pomieszczenia po poprzednim określeniu ostatecznej wersji układu funkcjonalnego i moodboardu.

 

 

KOMPLEKSOWY

 

2-3 PROPOZYCJE UKŁADU FUNKCJONALNEGO W FORMIE RYSUNKU 2D

Na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji inwestycji.

 

2-3 WERSJE MOOODBOARDU

Na podstawie uzyskanych od Inwestora zdjęć inspiracji.

 

KONSULTACJE Z INWESTOREM

Wybór odpowiednich materiałów, mebli, sprzętów, a także wspólne zakupy.

 

WIZUALIZACJA 3D

2-3 ujęcia każdego pomieszczenia po poprzednim określeniu ostatecznej wersji układu funkcjonalnego i wybranych materiałów podczas konsultacji i zakupów.

Współpraca z pracownią - małopolskie biuro projektowe

Współpraca z pracownią - małopolskie biuro projektowe

O.L.D. Design